Jak wybrać akumulatory Bosch w dobrym sklepie.

Akumulatory Bosch swoje przyjście na rynek zawdzięczają innowacyjnej technice, która pozwoliła stworzenie innowacyjnej generacji baterii, o większych pojemnościach. W XXI wieku to pewnie najwyższa pora dla odstawienia urządzeń spalinowych i zmienienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich istotna zaleta to znaczna siła i prędkość ładowania. Jeżeli chcemy pracować dosyć długo winniśmy nabyć 2 akumulatory Bosch. Jeden jest podłączony do prądu, a na dodatkowym pracujemy. Jeżeli nie wiemy jaki model konkretnie nabyć, by mieć dodatkowy akumulator li-ion Bosch winniśmy kupić taki sam jak posiadamy lub zapytać sprzedawcę który będzie pasował do naszego narzędzia. Na każdym urządzeniu jest naklejka z numerem seryjny. Po podaniu określonego ciągu znaków producent wybierze nam odpowiedni akumulator Bosch. Najbardziej znanym akumulator dostępny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on zwykle kupowany, gdyż maj 4 zasadnicze zalety:

  • lekka konstrukcja,
  • znacznie niski stopnień samorozładowania
  • długim etapie żywotności
  • brak efektu pamięci co oznacza, że możemy je podpiąć pod ładowanie w jakiejkolwiek chwili nie musimy czekać, aż całkowicie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego rodzaju kumuluje więc dwa razy więcej energii niż bateria niklowo-kadmowa. Bardzo kluczowym aspektem, jest to, że nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo wolno mniej więcej traci 20% swojej energii miesięcznie. Baterie nie mogą być nigdy rozładowane całkowicie, powinien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne rodzaje baterii mniej sławne. Były one dostosowane do działania przy ekstremalnych warunkach. Ich optymalny zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Ze względu na ilość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch zalety:

  • brak kabla – dzięki temu, potrafimy je wykorzystywać tam gdzie ciężko jest podejść z zasilaniem jak np. praca w parku czy na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma problemu, jeśli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch prosty i łatwy w przechowywaniu zajmują niezwykle niedużo miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwala na kilka godzin działania bez przerwy.

Dobór tak faktycznie nie jest prosty. Różnią się one także mocą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie zalecany osobą do prac domowych, o większe mocy natomiast dla profesjonalistów czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto również zwrócić uwagę na sposób złącza do akumulatora i zawsze kupować taki, który jest do niego przeznaczony.

Akumulatory Bosch ich czas ładowania jest dość szybki około 4-5h. Jednak wszystko uzależnione jest od stopnia rozładowania. Dlatego zaleca się posiadać zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeśli nie potrafimy poradzić sobie z doborem, a jest on niewątpliwie duży, warto zapytać sprzedawcę o pomoc. On na 100% dobierze odpowiedni model do naszych potrzeb, a my będziemy zadowoleni.